فناوری های نوین، پیشران توسعه دانش بنیان هستند/ ضرورت شتاب دهی به فرآیند جایگزینی فناوری های وارداتی
مطلب : اخبار داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است کاهش ارزبری 32 میلیون یورویی دومین میز ساخت داخل صنعت پتروشیمی آمادگی وزارت صمت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار افزایش 20 درصدی تولید سیگارت در نه ماهه امسال ایران در مسیر تولید موتورهای برقی گام برمی دارد تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری وزارت صمت هیچ برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد ندارد خودروسازی صنعتی پیشران است، تامین نقدینگی الزام بقاست اراده جدی ایران بر گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و منطقه تسهیلات بانکی برای جایگزینی سوخت مایع
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب فناوری های نوین، پیشران توسعه دانش بنیان هستند/ ضرورت شتاب دهی به فرآیند جایگزینی فناوری های وارداتی دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc شرکت ابزار درمان پتروشيمي نفتا پالايش خراسان فرش ستاره طلائي دليجان صنایع سيمان اردستان صنایع غذایی شوكوزرين

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

 

عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با بیان اینکه فناوری های نوین پیشران توسعه دانش بنیان هستند، بر ضرورت شتاب دهی به فرآیند تجاری سازی دانش موجود و جایگزینی فناوری های وارداتی تأکید کرد.

به گزارش شاتا، مهدی فرنیان در دومین "کنفرانس بازیابی تعاملی اطلاعات" بیان کرد: افزایش سهم محصولات با فناوری بالا در تولیدات صنعتی و صادرات کشور به عنوان یکی از اهداف راهبردی کشور تعیین شده و در اسناد بالادستی به ویژه برنامه‌های توسعه کشور (برنامه چهارم، پنجم و ششم) بر آن تاکید شده است.

ضرورت دستیابی به سهم بیش از 50 درصدی تولیدات مبتنی بر دانش و فناوری داخلی

او با بیان اینکه دستیابی به سهم بیش از 50 درصدی تولیدات مبتنی بر دانش و فناوری داخلی، نسبت به تولید ناخالص ملی از اهداف تصریح شده در سیاست‌های کلان علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری و نیز نقشه جامع علمی کشور است، تصریح کرد: متناظر با سند چشم انداز، مقوله دانش محوری در برنامه های سوم و چهارم توسعه تجلی یافت و بسیاری از مولفه های توسعه دانش بنیان اعم از ایجاد مراکز تحقیق و توسعه، ایجاد مراکز رشد و انکوباتورها، توسعه پارک های علم و فناوری، ارتقای سهم پژوهش از GDP و توسعه آموزش عالی و ...در این دو برنامه شکل گرفت.

عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در این خصوص ادامه داد: تقویت رسوخ فناوری و ارتقاء ظرفیت نوآوری با استفاده از توانمندی‌های موجود در کشور در این بخش‌ها، می‌تواند زمینه‌ساز بهبود بهره‌وری و افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدشده در کشور باشد.

فرنیان با بیان اینکه در اکثر حوزه های صنایع نوین بویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات، میکرو الکترونیک، بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی و مواد پیشرفته و صنایع دارویی برای ایجاد شرکت های دانش بنیان از مزیت رقابتی برخورداریم، گفت: در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پائین دستی آنها ظرفیت بالا و مزیت های ویژه برای فعالیت شرکت های دانش بنیان وجود دارد .

ضرورت شتاب دهی به فرآیند جایگزینی فناوری های وارداتی

او بیان کرد: اکنون این توانمندی در کشور وجود دارد تا خودمان دانش فنی تولید کنیم و با شتاب دهی به فرآیند تجاری سازی دانش موجود و جایگزینی فناوری های وارداتی فرصت و زمینه را برای فعالیت وسیع شرکتهای دانش بنیان و داخلی سازی نیازمندیهای کشور فراهم کنیم.

او در ادامه تصریح کرد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از این صندوق‌های تخصصی است که می‌تواند نقشی مهم در حوزه توسعه فناوری و رشد صنایع پیشرفته در صنعت کشور ایفا کند.

نقش شرکت های دانش بنیان در برندسازی و تجاری‌ سازی

عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در پایان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان واسطه های میان بخش های صنعت و دانشگاه می توانند نقش بسزایی در حضور محصولات در بازار، برندسازی و تجاری‌سازی ایفا کنند. بنابراین افق آینده شرکت های دانش بنیان روشن و نوید بخش خواهد بود .

گفتنی است که دومین "کنفرانس بازیابی تعاملی اطلاعات" با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت های ارتباطی و اطلاعاتی، اساتید و دانشجویان با هدف هم افزایی علمی و حرفه ای در حوزه های دولت الکترونیک، علوم و فناوری، سازماندهی اطلاعات، ارتباطات، هوشمند سازی، کسب و کارهای پلتفرمی و استارتاپ ها، توسط دانشگاه تهران و سازمان مدیریت صنعتی 17 و 18 مهرماه در سالن آمفی تئاتر سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد

 

 

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین