افزایش 74 درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان در سال گذشته میلادی
مطلب : اخبار داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است کاهش ارزبری 32 میلیون یورویی دومین میز ساخت داخل صنعت پتروشیمی آمادگی وزارت صمت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار افزایش 20 درصدی تولید سیگارت در نه ماهه امسال ایران در مسیر تولید موتورهای برقی گام برمی دارد تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری وزارت صمت هیچ برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد ندارد خودروسازی صنعتی پیشران است، تامین نقدینگی الزام بقاست اراده جدی ایران بر گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و منطقه تسهیلات بانکی برای جایگزینی سوخت مایع
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب افزایش 74 درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان در سال گذشته میلادی دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc شرکت ابزار درمان پتروشيمي نفتا پالايش خراسان فرش ستاره طلائي دليجان صنایع سيمان اردستان صنایع غذایی شوكوزرين

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در دیدار با وزیر صمت ایران؛

افزایش 74 درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان در سال گذشته میلادی

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های دو کشور، گفت: از سال ۲۰۱۴ تا کنون حجم مبادلات تجاری بین دو طرف بیش از 3 برابر شده است و این رقم در سال ۲۰۱۸ رشد ۷۴ درصدی را نشان می دهد.

شاهین مصطفی یف افزود: در سایه اراده سیاسی رهبران دو کشور روابط اقتصادی فی‌مابین نیز تقویت شده و در چندسال اخیر با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه بوده است.

وی ادامه داد: سفر حاضر با دستور آقای الهام علی‌یف رئیس جمهور کشور آذربایجان در قالب هیات بلندپایه تجاری و اقتصادی انجام شده و تلاش داریم تمامی توافقات قبلی را بیش اپیش در فاز عملیاتی شدن قرار دهیم.

مصطفی یف خاطر نشان کرد: روابط دو کشور ایران و آذربایجان در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی، حوزه انرژی و سایر موارد در سطح منطقه مثال‌زدنی است.

وی تصریح کرد: در مجموع روابط اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان حدود ۵۰ درصد از تجارت ایران با کشورهای قفقاز جنوبی را شامل می شود.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان گفت: از سال ۲۰۱۴ حجم مبادلات تجاری میان ایران و آذربایجان بیش از 3 برابر شده و این افزایش در سال ۲۰۱۸ بالغ بر 74 درصد و همچنین در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۳۱ درصد بوده است.

مصطفی یف افزود: زمینه بسیار خوبی برای حضور شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان وجود دارد و سال گذشته ۱۵۴۱ شرکت ایرانی در آذربایجان سرمایه گذاری کرده اند که رشد ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

وی اعلام کرد: همکاری مشترک در حوزه خودروسازی، ساخت اتوبوس و همچنین کامیونت، تولید انواع قطعات خودرو، ساخت تریلرهای کامیون و همچنین راه اندازی شرکت داروسازی مشترک و شرکت فرآوری انواع میوه، در دستور کار دو طرف بوده که در بسیاری از موارد اقدامات عملیاتی آغاز شده و در حال انجام است.

معاون نخست وزیر آذربایجان تاکید کرد: ظرفیت های بسیار بزرگ و گسترده برای افزایش همکاری ها وجود دارد که ما به دنبال تقویت آنها هستیم.

مصطفی یف خاطر نشان کرد: احداث منطقه صنعتی آزاد مشترک و همچنین برقراری تجارت ترجیحی فیمابین می‌تواند به تسهیل روابط اقتصادی و تجاری و همچنین صنعتی دو کشور بیش از پیش کمک نماید.

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین