هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان
مطلب : اخبار داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است کاهش ارزبری 32 میلیون یورویی دومین میز ساخت داخل صنعت پتروشیمی آمادگی وزارت صمت برای اجرای ماده 7 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار افزایش 20 درصدی تولید سیگارت در نه ماهه امسال ایران در مسیر تولید موتورهای برقی گام برمی دارد تراز تجاری مثبت در 9 ماهه سال جاری وزارت صمت هیچ برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد ندارد خودروسازی صنعتی پیشران است، تامین نقدینگی الزام بقاست اراده جدی ایران بر گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و منطقه تسهیلات بانکی برای جایگزینی سوخت مایع
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc شرکت ابزار درمان پتروشيمي نفتا پالايش خراسان فرش ستاره طلائي دليجان صنایع سيمان اردستان صنایع غذایی شوكوزرين

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

وزیر صمت در هجدهمین کمیسیون همکاری مشترک ایران و عمان تاکید کرد

هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان/ ضرورت تدوین نقشه راه همکاری‌های مشترک دو کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان، در دیدار طرف عمانی گفت: امیدوارم دستگاه های مرتبط با این کمیسیون از فرصت این اجلاس برای شناسایی ظرفیت های جدید همکاری و توسعه روابط تجاری متناسب با علایق و تاکیدات مقامات دو کشور نهایت بهره برداری را داشته باشند.

رضا رحمانی افزود: این هیات جزو بزرگترین هیات های تجاری و عالی رتبه عمان است که در سالیان اخیر به ایران آمده است و به ویژه علاوه بر مقامات عالی رتبه یک هیات بزرگ از تجار و تولیدکنندگان و بخش های مهم اقتصادی این هیات را همراهی می کنند.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده امیدواریم بخش خصوصی دو طرف برای بهره برداری از ظرفیت های موجود گام بردارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان تصریح کرد: ما در دولت فقط تسهیل کننده هستیم و امیدواریم بخش خصوصی و اتاق بازرگانی مذاکرات را به خوبی جلو ببرند و نتایج خوبی از مداکرات بخش خصوصی دو طرف حاصل شود.

رحمانی خاطرنشان کرد: کشور دوست و برادر عمان از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

وی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با کشورهای همسایه و اسلامی به ویژه کشور عمان تاکید دارند.

رحمانی گفت: در این راستا برنامه ریزی و پیگیری جهت تحقق اهداف و نیات مقامات عالی دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی و همچنین روابط سیاسی دو طرف دارای اهمیت فراوان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان افزود: جهت گیری کمیسیون مشترک برای برنامه ریزی و شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری و توام با اهداف گسترش روابط دو طرف است.

رحمانی ادامه داد: در سالهای اخیر روابط تجاری دو طرف تحت نظر اقای السنیدی، وزیر تجارت و صنایع عمان با افزایش خوبی رو به رو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که حجم تبادلات اقتصادی متناسب با علایق و ظرفیتهای دو طرف نیست و باید افزایش یابد.

هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان

وزیر صمت ایران گفت: همکاری های دو کشور در حوزه تجارت و گردشگری و فنی و مهندسی و صنعتی بالغ بر ۵ میلیارد دلار است که اکنون فقط یک‌میلیارد دلار آن محقق شده است.

ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های مشترک ایران و عمان

رحمانی اعلام کرد: در همین ارتباط پیشنهاد تشکیل کمیته همکاریهای مشترک برای پیگیری مصوبات این اجلاس و یک نقشه راه برای این هدف موجود طراحی و پیگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت: ایران با دارا بودن ظرفیت کم نظیر در حوزه های صنعتی، کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی و گردشگری و ... دارای ظرفیتهای بی مانندی برای توسعه روابط است.

رحمانی افزود: اراده دولت ایران و سیاست تجاری کشورمان بر توسعه روابط تجاری با سلطنت عمان و تامین نیازهای وارداتی خود از این طریق است.

ضرورت فعال سازی کریدور شمال_ جنوب

وی اضافه کرد: ما عمان را به عنوان یک موقعیت منطقه ای برای توسعه روابط با کشورهای عربی و کشورهای شمال آفریقا می دانیم و در این زمینه در گذشته تفاهم‌ هایی چند جانبه برای استفاده از موقعیت عمان را داشتیم و یکی از آنها کریدور شمال جنوب برای ارتباط کشورهای خزر با حاشیه خلیج فارس و کشورهای آفریقایی است.

رحمانی اعلام کرد: با مقامات این کشورها نیز اخیرا ملاقاتی داشتیم و همگی پیگیر ایجاد این کریدور بودند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت: در حوزه مبادلات بانکی مواردی هست که با پیگیری طرف عمانی بزودی رفع می شود.

رحمانی تصریح کرد: با امضای توافقنامه بندری و کشتیرانی، گسترش روابط در این حوزه محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر توانمندی تولیدی واحدهای تولیدکننده ایران و تولید کالای با کیفیت صادراتی، در بخش خدمات فنی و مهندسی نیز شرکتهای ایرانی آماده همکاری هستند.

وزیر صمت کشورمان گفت: مناطق آزاد دو کشور برای سرمایه گذاری مشترک و صادرات تولیدات به بازارهای ثالث و از راه های مناسب ترانزیتی برخوردار هستند.

رحمانی افزود: در حال حاضر هیچ مانعی برای گسترش همکاری ۲ طرف وجود ندارد و واحدهای مستقر در مناطق آزاد آماده همکاری هستند.

وی یادآوری کرد: استانهای مرزی دو کشور دارای ظرفیت های همکاری بسیار بالایی هستند و استانهایی همچون هرمزگان، فارس، خوزستان و بوشهر و... با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی با عمان برای گسترش روابط بیش از پیش آماده هستند.

 

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین