داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است
مطلب : اخبار با تحقق اهداف ساخت داخل تا سال ۱۴۰۰، یک میلیون شغل ایجاد می شود حداقل ۵۰ میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی در سطح کشور وجود دارد افزایش حجم تولید در کشور نیاز به تامین نقدینگی را بیشتر کرده است رتبه ایران در شاخص تجارت فرامرزی ۴۵ رتبه ارتقا یافته است در ساخت داخل از رقم داخلی سازی یک میلیارد و دویست میلیون دلار عبور کردیم 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 14.5 درصد برای توسعه صادرات/ تعریف بسته حمایتی از صنوف تولیدی جراحی در بورس کالا، الزامی برای قطع دلالی است ضرورت دانش بنیان شدن صنایع راهبردی افزایش 75 درصدی عمق ساخت داخل نیروگاه و 60 درصدی فولاد بخشنامه جزئیات معافیت مالیات بر درآمد سال 1397 شرکت های دارنده پروانه بهره برداری تولید نرم افزار ابلاغ شد
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شرکت زرین نگار چهلستون شركت توليدي روژان آزما شرکت پایارزین محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران

نهضت ساخت داخل مختص شرایط امروز و تحریم نیست/ توجه به ساخت داخل تداوم راه شهیدان است/ داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نهضت ساخت داخل یک برنامه اساسی و راهبردی کشور است که مختص شرایط امروز و تحریم نیست و به نحوی روی این برنامه کار می‌شود تا در هر شرایطی به عنوان راهبرد نجات اقتصاد و حل مسایل اساسی کشور عمل کند.

 رضا رحمانی پس از پایان مراسم میز ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی در گفتگو با خبرنگاران، افزود: یکی از برنامه‌های راهبردی امسال مان نهضت ساخت داخل است و هر کالا یا مواد اولیه ای به کشور در هر رشته ای واردات می شود، به خصوص در حوزه‌های صنعتی تبدیل به ساخت داخل بشود.

وی ادامه داد: این موضوع در قالب یک برنامه زمان بندی شده پیگیری می‌شود و فعلاً برنامه ای سه ساله تا 1400 برای این منظور داریم که به لطف الهی این تفکر به خوبی در جامعه، مردم، صنعتگران و تولیدکنندگان در حال رشد است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرکت‌های سفارش دهنده نیز از این موضوع استقبال خوبی کرده اند، تصریح کرد: نمونه اش میز ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی است که امروز برگزار شد و 31 میلیون و 900 هزار یورو تجهیزاتی که در گذشته از خارج واردات می شد، به سازنده داخلی سفارش داده شد.

رحمانی با تأکید بر اینکه بخش خصوصی با اعتقاد و باور وارد موضوع ساخت داخل شده است، گفت: امروز این قرارد میان دو هلدینگ سیراف انرژی به عنوان سفارش دهند و ماشین سازی اراک به عنوان سازنده این تجهیزات منعقد شد، این گونه قراردادها در کشور همواره انجام می‌شود و ما فقط برخی از این قراردادها را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، اطلاع رسانی می‌کنیم.

نهضت ساخت داخل مختص شرایط امروز و تحریم نیست

وی نهضت ساخت داخل را یک برنامه اساسی و راهبردی کشور دانست و اضافه کرد: این برنامه مختص شرایط امروز و تحریم نیست و به نحوی روی این برنامه کار می‌شود تا در هر شرایطی به عنوان راهبرد نجات اقتصاد و حل مسایل اساسی کشور عمل کند.

توجه به ساخت داخل تداوم راه شهیدان است

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: توسعه، اشتغال، حفظ ارزش پول ملی و عمران و آبادنی در گروه توجه به ساخت داخل است که انصافاً استقبال مردم هم خوب بوده است و بر این باوریم که ادامه راه شهیدان بزرگی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای عزیزمان در حوزه های اقتصادی همین حفظ تولید ملی و ساخت داخل است.

داخلی سازی 2 میلیارد دلار از واردات نفت، گاز و پتروشیمی در دست اجرا است

رحمانی گفت: در سال گذشته حدود 30 میلیارد دلار واردات کشور بوده است، بخشی از این واردات مواد مربوط به مواد اولیه و موادی است که چون تولید نداریم واردات آنها اجتناب ناپذیر است، اما در بخش عمده‌ای از این میزان واردات هم تولید داریم که حدود 10 میلیارد دلار از این رقم را برای ساخت داخل گذاشته‌ایم که حدود 2 میلیارد دلار آن در حوزه تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی است که برش سالیانه دارد و پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: تا روزی که حتی یک قطعه قابلیت ساخت داخل دارد این نهضت را نمی گذاریم که متوقف بشود.

نهضت ساخت داخل، قائل به شخص نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این حرکت قائل به شخص نیست و حتی با جابجایی و تغییر مدیران این نهضت ادامه خواهد داشت و ادامه این نهضت ادامه خون پاک شهیدان است.

 

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین