چگونه ارز را آنالیز کنیم ؟
مطلب : آموزش نحوه تبلیغات موثر در ترافیک سایت چگونه در سایت ترافیک ایجاد کنیم استفاده از تصاویر در تولید محتوا راهکارهای تولید محتوای دست اول تولید محتوا راز سایت های پول ساز اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب چگونه ارز را آنالیز کنیم ؟ دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

قیمت دلار در بازار جهانی از سال ١٩٩٠ تا کنون ١٩ بار نوسان شدید رو به بالا و در مرحله بعد « رو به پایین » داشته است .

طی سی سال نوزده نوسان شدید ؛ یعنی بطور متوسط هر ١٨ ماه یک نوسان تند .

هر نوسان تند هم در درون خود ، دو نوسان معکوس دارد ، وقتی گفته میشود روند نزولی است یعنی سه بار کاهش و دو بار افزایش .

وقتی گفته میشود روند صعودی است یعنی سه افزایش و دو کاهش .

همه نهاد های معتبر بین المللی مثل بانک جهانی ، صندوق بین المللی پول ، فدرال رزرو و ... پیش بینی خود در مورد ارز ، سهام و مسکن را هر سه ماه یکبار مورد تجدید نظر صعودی یا نزولی قرار می دهند .

بر اساس استاندارد موسسه رتبه سنجی شیکاگو ( فیفای موسسات تحقیقاتی) ، شرایط هر چهار ماه یکبار تغییر می کند و موسسات تحقیقاتی باید تحلیل های خود را هر سه ماه یکبار در خصوص ارز ، مسکن و سهام متناسب با تغییر شرایط ، بروز کنند .

بر اساس استاندارد شیکاگو ، ٢٠ عامل بر نرخ ارز ، ده عامل بر نرخ مسکن و ۵٠ عامل بر ارزش سهام موثر است که هر ٨٠ عامل ممکن است طی سه ماه تغییر کنند لذا موسسات تحقیقاتی باید تغییرات ٨٠ گانه را ٩٠ روز یکبار بروز کند .

اگر ٢٠ عامل بر نرخ ارز موثر بود بحث ساده بود ، اشکال از آنجا شروع میشود که عامل اول می گوید دلار گران میشود و عامل دوم می گوید ارزان می‌شود ، عامل سوم می گوید دلار ارزان می‌شود و عامل چهارم زیر گران شدن خط میشود و این روند ١٠ بار تکرار میشود و خواننده گیج می شود در حالیکه ماهیت بحث ده پهلو هست.

اشکال دوم این است که بعضی از عوامل که تغییر کند مثل رشد نقدینگی ،  بر ٧٩ عامل دیگر اثر می گذارد و تحلیل آنها را باید تغییر داد. بعضاً تغییر یکی مساوی است با تغییر همه .

اشکال سوم این است که آنالیز بعضی عوامل مثل «معاملات سالانه بورس » ابر کامپیوتر می خواهد.

اشکال چهارم این است که وقتی اینترنت قطع میشود کار ها دستی میشود در ١۵ روزی که اینترنت قطع بود بسیاری از امکانات مربوط به دریافت و تحلیل اطلاعات نیز با مشکل مواجه گردیدند.

بر اساس استاندارد فیفای موسسات تحقیقاتی ، تحلیل های قیمتی در خصوص ارز ، سهام و مسکن حداکثر سه ماه اعتبار دارد و بعد از سه ماه نباید مبنای تصمیم گیری و تحلیل قرار گیرد چون شرایط تغییر کرده است خوانندگان این مطلب باید به این نکته دقت کنند. برای تحلیل شرایط سه ماه بعد نمیشود به تحلیل سه ماه قبل استناد کرد. وقتی نقدینگی سه ماه یکبار تغییر چشمگیر دارد تحلیل متعلق به حجم سابق نقدینگی ، برای نرخ موجود ارز ، نافذ نیست .

هر کس در تحلیل ارز ، سهام و مسکن به تحلیل نویسنده ای با طول عمر بیش از سه ماه استناد کرد تحلیل روز آن نویسنده را جویا شوید یا نویسنده بروز نبوده یا ناقل

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین