سیستم بانکی ایران خودش ، خودش را می خورد.
مطلب : آموزش تولید محتوا راز سایت های پول ساز اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه چرا نوسان دلار زیاد است ؟ چرا قیمت نفت افزایش یافت ؟ سود بانکها به سپرده عامل افزایش دلار ، مسکن و سهام چگونه ارز را آنالیز کنیم ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب سیستم بانکی ایران خودش ، خودش را می خورد. دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شرکت زرین نگار چهلستون شركت توليدي روژان آزما شرکت پایارزین محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

در مهر ١٣٨۵ سپرده های بانکی ١٠٣ هزار میلیارد تومان و نرخ دلار ٩٢٢ تومان بود ، سپرده های بانکی به دلار ١٢١ میلیارد دلار بود.

در آذر ٩٨ سپرده های بانکی ٢١۵٠ هزار میلیارد تومان و با لحاظ نرخ روز دلار ، کل سپرده های بانکی ١۶٢ میلیارد دلار بود.

به گزارش بانک جهانی ، یک دلار در سال ١٣٨۵ معادل قدرت خرید ١.٢۵ دلار در سال جاری است ، به عبارت دیگر تورم زدایی شده ١۶٢ میلیارد دلار امروز معادل ١٢١ میلیارد دلار در مهر ٨۵ در بازار جهانی قدرت خرید دارد .

برآمده از مطالب فوق ، سپرده های بانکی در ایران به دلار و با کسر تورم جهانی ، در آخر آذر ٩٨ نسبت به مهر ٨۵ ثابت بوده و هیچ رشدی نداشته است .

در ایران هر چه به سپرده طی ١٣ سال گذشته سود پرداخت شده با افزایش نرخ دلار و تورم جهانی پس گرفته شده است .

در همه دنیا سالانه یک درصد سود به سپرده پرداخت میشود در ایران ١٣ سال است که سود سپرده به قیمت های ثابت ، صفر است . به قیمت های ثابت ایران پایین ترین پرداخت سود سپرده را دارد.

عامل گرانی دلار از یک سو سودی است که به سپرده پرداخت میشود  و از سوی دیگر همین سپرده گذار  با افزایش نرخ ارز ثروت خود را هیچ می کند ، سپرده گذار با افزایش نرخ ارز ، همه سود ١٣ سال گذشته را صفر کرده است .

سپرده گذار خودش ، خودش را تنبیه می کند و این چیزی است نادیده گرفته می شود.

افزایش نرخ ارز به ترکیدن حباب مخارج مصرف کننده انجامید ، یعنی مردم به شدت مصرف را کم کردند ، کاهش شدید مصرف در واکنش به افزایش نرخ ارز در مرحله بعد به کاهش ٧٠ درصدی فروش فعالین اقتصادی انجامید و کاهش ٧٠ درصدی فروش ، باعث شده تا ٧٠ درصد فعالین اقتصادی در تهران خرج شان از دخل شان بیشتر باشد ، سپرده گذار ٧٠ درصد از فعالین اقتصادی را بیکار کرده است

در ٩٠ درصد موارد فعال اقتصادی برای اینکه کالا یا خدمات خود را بفروشد باید برای سرمایه گذاری انجام شده ، هیچ سودی محاسبه نکند تا موفق به فروش شود ، در یک نمونه مورد بررسی ارزش سرمایه گذاری انجام شده بوسیله کارخانه دار ۶٠٠ میلیارد تومان بود ولی مالک کارخانه باید برای سرمایه گذاری ۶٠٠ میلیارد تومانی خود هیچ سودی محاسبه نمی کرد تا قیمت تمام  شده قابل رقابت با دیگر رقبا باشد ، در ٧٠ درصد مغازه داران تهران نیز همین گونه است . افزایش نرخ ارز ، به بی ارزش شدن ٩٠ درصد سرمایه گذاری های انجام شده منجر شده است ، یعنی عده زیادی از سرمایه گذاران را فقیر کرده است .

به میزانی که دلار گران شده ، بازده سرمایه گذاری های انجام شده در کشور بالا نرفته و در ٩٠ درصد موارد از محل سرمایه گذاری انجام شده در بخش تولید ( به استثنای ده رشته تولیدی ) و بخش بازرگانی ( به استثنای ده بخش بازرگانی ) باید سود سرمایه گذاری را صفر در نظر گرفت تا قیمت کالا در حدی باشد که بازار بخرد .

۵٢ درصد از سپرده گذاران با افزایش نرخ دلار ، هم سودی که ١٣ سال از بانکها گرفتند را هیچ کردند ، هم ٧٠ درصد کسبه تهران را بیکار کردند ، همه ارزش ٩٠ درصد از سرمایه گذاری های انجام شده در کشور را هیچ کردند.

سپرده گذاران خودشان ، خودشان را نابود می کنند ، بخش خصوصی ایران خودش ، خودش را می خورد ، سپرده گذار دارد همه ستون هایی که ساختمان ثروت اش بر روی آن استوار شده است را بدست خودش نابود می کند .

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین