ده ریسک که فعالین اقتصادی را تهدید می کند 
مطلب : تازه آیا دلار بخریم ؟ آیا صادرات نفت ناشی از تحریم متوقف است ؟ چرا دلار گران شد؟ ساخت یک شرکت انحصاری جویای شغل توسعه تکنولوژی صنعتی صنعت آنلاین چیست ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب ده ریسک که فعالین اقتصادی را تهدید می کند  دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "تازه " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شرکت زرین نگار چهلستون شركت توليدي روژان آزما شرکت پایارزین محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

از ده ریسک ذیل حداقل پنج ریسک طی سه سال آینده تخلیه می شود و قیمت ارز ، مسکن و سهام را دچار نوسان شدید می کند  و ثروت بسیاری از ایرانیان را بسیار بالا و پائین می برد .

ایرانی ها از قیمت نوسان گیری می کنند استراتژی، نوسان گیری  از ریسک است

یک - بانکها سالها باید ٧ درصد به سپرده سود می دادند اما ٢٠ درصد سود پرداخت کردند دیر یا زود ریسک از بانک به سپرده گذار منتقل می شود.

دو-  ٨٠٠ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در اقتصاد توزیع می شود و پول اش دریافت نمی شود دیر یا زود یارانه انرژی حذف می شود و پس از آن ، سود فعال اقتصادی نصف می شود.

سه - تعرفه های گمرکی در ایران بسیار بیش از اقتصاد جهانی است و دیر یا زود به سطح جهانی کاهش می یابد و دهها تولید کننده مثل خودرو سازها از بازار حذف می شوند.

چهار- اقتصاد ایران به سرعت در حال دیجیتالی شدن است و اقتصاد بدون دیجیتال در حال حذف شدن است .

پنج - ٨٠ درصد فعالین با « صرفه جوئی ناشی از مقیاس » مشکل دارند تا سال آینده عمده این فعالین از بازار حذف می شوند. صرفه جوئی ناشی از مقیاس یعنی تولید یا فروش از حد معینی نباید کمتر باشد ،کوچک ها در حال حذف شدن اند .

شش - در صورت توافق با آمریکا ، بازار مثل برگ خزان می ریزد .

هفت - با کاهش سنگین صادرات نفت ، حباب مخارج مصرف کننده در ایران ترکید و ۵٠ درصد از بخش بازرگانی ایران مازاد شدند.

هشت - ٩٠ درصد صادرات غیر نفتی ایران ، انرژی محور است و با نصف شدن قیمت نفت در عمل ارزش کالاهای صادراتی ایران نصف شده است ( قیمت نفت اکنون جان گرفته است) 

نه - ١٨ میلیون جوان به سن ٢٧ تا ٣٧ سال رسیده و یک جوری مشغول کار شده اند و به پول برای فعالیت احتیاج دارند و این تقاضا برای پول را بالا برده و باعث افزایش نرخ بهره شده است و نرخ بهره از بازده اقتصاد عبور کرده است. ریسک بالا بودن نرخ بهره نسبت به بازده اقتصاد هزاران نفر را با بحران مواجه کرده است ، وقتی نرخ بهره از بازده اقتصاد بالاتر باشد ٨٠ درصد هر چه که انجام دهند زیان می کنند 

ده - از یکسو مشکل کشور اشتغال جوانان است و از سوی دیگر حقوق ۴ میلیون و ۵٠٠ هزار بازنشسته از محل ارزش افزوده شاغلین پرداخت می شود تامین زندگی این تعداد بازنشسته وقتی درآمد صادرات نفت نیست ، در عمل باید از جیب شاغلین پرداخت شود .

هدف ، نوسان گیری از ریسک است یعنی با افزایش قدرت تحلیل مخاطب ، قدرت تحلیل فعال اقتصادی را در مورد مخاطرات آتی ارتقاء دهد اما به دنبال نوسان گیری از تورم در کوتاه مدت نیستیم . هدف ما این است که با تخلیه ریسک ها ثروت شما نصف نشود ، سود پیش کش .

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین