چرا قیمت نفت افزایش یافت ؟
مطلب : آموزش تولید محتوا راز سایت های پول ساز اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه چرا نوسان دلار زیاد است ؟ سیستم بانکی ایران خودش ، خودش را می خورد. سود بانکها به سپرده عامل افزایش دلار ، مسکن و سهام چگونه ارز را آنالیز کنیم ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب چرا قیمت نفت افزایش یافت ؟ دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شرکت زرین نگار چهلستون شركت توليدي روژان آزما شرکت پایارزین محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

بین قیمت نفت و تراز بانک مرکزی آمریکا رابطه وثیق وجود دارد.

در فروپاشی مالی غرب در سال ٢٠٠٨ قیمت یک بشکه نفت از ١٠۵ دلار و البته مدت کوتاهی ١۴٠ دلار به ٣۵ دلار سقوط کرد.

از ماه ٩ سال ٢٠٠٨ فدرال رزرو سیاست انبساطی پولی در پیش گرفت،  سیاست انبساطی پولی بانک مرکزی آمریکا به معنای پمپاژ پول به اقتصاد جهانی است ، سیاست انبساطی پولی فدرال رزرو را با تراز بانک مرکزی آمریکا می توان فهمید ، هر چه تراز بیشتر شود به معنای پمپاژ دلار بدون پشتوانه به اقتصاد است هر چه دلار بدون پشتوانه به اقتصاد بیشتر تزریق شود مواد خام و از جمله نفت گران می شود،  البته قیمت نفت به عوامل دیگری نیز وابستگی دارد اما نقش سیاست انبساطی پولی آمریکا تعیین کننده است .

تراز بانک مرکزی آمریکا از ٩٠٠ میلیارد دلار در ماه ٩ سال ٢٠٠٨ شروع به افزایش یافت و به ۴۵٠٠ میلیارد دلار در سال ٢٠١۵ افزایش یافت در این فاصله متناسب با افزایش تراز ، قیمت نفت هم از بشکه ای ٣۵ دلار به ١٠۵ دلار افزایش یافت .

یک ماه بعد از آنکه فدرال رزرو به صورت قاطع اعلام کرد که سیاست انبساطی پایان یافته و دیگر پول به اقتصاد تزریق نمی کند قیمت نفت در سال ١٣٩٣ به بشکه ای ۵۵ دلار سقوط کرد واکنش سنگین بازار نفت نسبت به اعلام پایان پمپاژ پول به اقتصاد آمریکا ، تامل برانگیز ارزیابی می شود.

در اوایل ریاست جمهوری ترامپ که فدرال رزرو سیاست انقباضی در پیش گرفت و تراز از ۴۵٠٠ به ٣٧۵٠ میلیارد دلار کاهش یافت قیمت نفت به حداقل سقوط کرد .فدرال رزرو مجددا سیاست انبساطی در پیش گرفت و تراز به ۴١۵٠ صعود کرده و نفت دارد در مقایسه با گذشته قیمت های بالا را تجربه می کند .

 قیمت نفت در آینده به تداوم یا بازگشت سیاست انبساطی پولی آمریکا بستگی دارد.

به غیر از نفت حداقل ۴ عامل دیگر به نوسان قیمت نفت می انجامد اما نقش سیاست انبساطی آمریکا ، تاثیر گذار تر است .

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین