چگونه تصمیم بگیریم که ورشکست نشویم ؟
مطلب : کار آفرینی اهرم های مافیا چگونه چهل درصد از بازار اخراج می شوند؟ دیجی کالا نمونه ای موفق از کسب و کارهای اینترنتی کارآفرینان جهانی; کونوسوکی ماتسوشیتا، بنیان گذار پاناسونیک از کارمندی تا کارآفرینی در سطح گیتی پسند ویژگی های مشترک کارآفرینان پایه گذاری یک کسب و کار چگونه یک کارآفرین موفق باشيم
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب چگونه تصمیم بگیریم که ورشکست نشویم ؟ دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "کار آفرینی " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شرکت زرین نگار چهلستون شركت توليدي روژان آزما شرکت پایارزین محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

کسب و کارافزایش نرخ ارز به کاهش تقاضای داخلی منجر می شود یعنی فروش کاهش می یابد.

با افزایش نرخ ارز ، منهای پانزده قلم کالا و خدمات ( یک :غذا، دو: درمان، سه: نیازهای سوپری خانواده ها، چهار:کفش و پوشاک ، ...) فروش در بقیه کالاها به ٣٠ درصد سال ٩۶ کاهش یافته است .

در مورد کالاهای تولید داخل کاهش ٧٠ درصدی فروش ، اگر قیمت کالا مزیت صادراتی داشته است ، کالاهايی که در داخل فروش نرفته صادر شده است اما در مورد کالاهائی که قیمت کالا بالاتر از بازار جهانی است ، تولید کنندگان برای فروش به جان هم افتاده اند و دارند زیر فروشی می کنند، رقابت منفی این قبیل بازارها را به زیان دهی انداخته است .

به همه مطالب یک پرانتز اضافه کنید ، همه مطالب در صورتی درست است که قیمت محصول تولید داخل بالاتر از بازار جهانی نباشد اگر قیمت محصول بالاتر از بازار جهانی باشد ، تولید کننده داخلی با بحران مواجه است.

قیمت گوشت گوسفندی به محض اینکه از قیمت گوشت گوسفندی در افغانستان بالاتر رود قاچاق گوسفند از افغانستان به ایران ظرف یک ماه به کاهش قیمت گوشت گوسفندی در ایران منجر می شود.

چه کالاهای تولید داخل در ایران گران تر از بازار جهانی است ؟ در ٩٠ درصد موارد تولید کنندگان خرد در ایران قادر به رقابت با تولید کنندگان کلان نیستند لذا با این نرخ ارز،  تولید کنندگان خرد یا تعطیل شدند یا در حال تعطیل شدن اند .

باید از ٨٠ درصد رقبا با سرمایه کمتر ، فروش بیشتر داشته باشید اگر فاقد این ویژگی باشید از بازار اخراج می شوید ( دومین شرط باقی ماندن در بازار ).

همه مطالب مشروط به انطباق با این دو گزاره صحیح است .

وقتی در یک مقاله نوشته می شود با وضعیت موجود بارندگی و نرخ موجود ارز ، بخش کشاورزی و دامپروری در موقعیت ممتازی قرار دارد مشروط به رعایت بقیه نکاتی است که آمده است از جمله دو نکته فوق .

هر کس فقط با استناد به یک فاکتور از مطالب تصمیم بگیرد حتما ورشکست می شود، هر کس فقط به یک فاکتور از مطالب بدون فاکتورهای دیگر استناد کند در ابعاد فکر نمی کند و فعال اقتصادی که ٢٠ بعدی فکر نکند ثروتمند باقی نمی ماند ، این مطلب مدام تذکر داده میشود ولی نتیجه ندارد!!

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین