چگونه در سایت ترافیک ایجاد کنیم
مطلب : آموزش نحوه تبلیغات موثر در ترافیک سایت استفاده از تصاویر در تولید محتوا راهکارهای تولید محتوای دست اول تولید محتوا راز سایت های پول ساز اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه چرا نوسان دلار زیاد است ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب چگونه در سایت ترافیک ایجاد کنیم دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

سایت بدون بازدیدکننده، بی فایده است

هر چقدر که سایت شکیل، قیمت ها مناسب و مقالات عالی باشند، اگر نتوانیم برای سایت، مخاطب جذب کنیم تمام فعالیت مان بیهوده بوده است.

در این مطلب می خواهیم راه کارهای جذب مخاطب جدید را به شما نشان دهیم تا بتوانیم مخاطب بیشتری برای سایت جذب کنیم.

جذب مخاطب جدید یکی از کارهای هر مدیر پولساز می باشد، البته هر مخاطبی نمی تواند ثروت ساز شود و در بین راه ریزش هایی وجود دارد، اما برای رشد کسب و کار در کنار تولید محتوا باید به فکر جذب مخاطب جدید باشیم.

برای اینکه بتوانیم مخاطبان را سریعتر به خریدار تبدیل کنیم، آسانترین راه، جذب هدفمند مخاطب است، اگر بتوانیم اعتماد مخاطبینی را که به حوزه فعالیت مان علاقه دارند جلب کنیم مطمئناً تبدیل به مشتریان وفادارمان خواهند شد.

وقتی بدانیم مخاطبین ما و مشتریان ما چه خصوصیاتی دارند، در چه رده سنی هستند، به چه چیزهایی علاقه دارند، ساده تر می توانیم تبلیغاتی بسازیم که مورد توجه این افراد باشد.

یک فروشگاه لوازم خانگی لوکس، با قیمتهای بسیار مناسب، کارکنان آموزش دیده و لباس یک دست را در نظر بگیرید. مطمئناً شما هم با من موافقید که اگر هیچ فردی وارد این فروشگاه نشود این خدمات هیچ ارزشی ندارند، یا اگر آنها مخاطبین شان را نشناسند و تبلیغات را در مدارس پسرانه انجام دهند، مشتریان احتمالی پسر بچه هایی خواهند بود که به فروشگاه وارد می شوند و با دست خالی برمی گردند در غیر این صورت باید آنقدر صبر کنند تا این کودکان بزرگ شوند فروشگاه را به خواهر یا نامزدشان معرفی کنند تا شاید آنها مشتریان احتمالی شوند.

خنده دار است، نه؟ اما افراد زیادی را می بینم که به همین ترتیب بودجه های تبلیغاتی را به دلیل اهمال کاری و عدم شناخت مخاطب به باد می دهند.

قدم صفر ایجاد ترافیک

شناخت مخاطب اولین گام برای ایجاد ترافیک می باشد. تا زمانی که تصویر روشنی از مخاطب نداشته باشیم، نمی توانیم آنها را پیدا کنیم، اگر فروشنده لوازم خانگی هستیم، بازار هدف مان، زوج های جوان می باشند، این مخاطبان را نمی توانیم در دبستان پیدا کنیم باید در بین دانشجویان، افراد فارغ التحصیل و دفترخانه های رسمی دنبال این افراد باشیم، اما زمانی که مخاطب را نشناسیم، مانند همان فروشگاه محصولات لوازم خانگی پول مان را جهت تبلیغ برای دانش آموزان پسر خرج می کنیم

بیایید این مثال را با هم تکمیل کنیم، شما فروشنده کتاب ها و محصولات آموزشی کنکور هستید، چگونه تبلیغ می کنید؟ آیا بودجه تبلیغاتی را در روزنامه و مجله هزینه می کنید یا در کتابخانه و مدارس؟

حدس می زنید دانش آموزان کنکوری در چه محل هایی بیشتر حضور دارند؟

می توانیم در سایت هایی که نمونه سؤالات امتحان نهایی را در آنها قرار می دهند یا در سایت هایی که ویژه برنامه های کنکور دارند تبلیغ مان را قرار دهیم. شاید بازدید این سایت ها خیلی کم باشد و به صد نفر هم نرسد اما مطمئن هستیم که این مخاطبین به احتمال زیاد مشتریان مان خواهند بود، درست می گویم؟

افزایش سریع فروش به کمک ایجاد ترافیک هدفمند، کار آسانی می باشد.

بهتر است قبل از هر چیز کمی تامل کنید و سوال های زیر را از خود بپرسید

-          شما چه محصولاتی میفروشید؟

-          چه کسانی به محصولات شما نیاز دارند؟

-          بازار هدف شما چه کسانی هستند؟

-          بزرگترین دغدغه این افراد چیست؟

-          این افراد، متأهل هستند یا مجرد؟

-          بازار هدف شما در کدام بازه سنی می باشد؟

-          این افراد به چه سایت هایی سر می زنند؟

-          حدس می زنید این افراد به چه چیزهایی علاقه دارند؟

-          حدس می زنید این افراد بیشتر در چه مکان هایی حضور داشته باشند؟

حالا که دغدغه مشتریان تان را می دانید، این افراد را می شناسید، بازه سنی آنها را می دانید، پیدا کردن این افراد، کار ساده تری می باشد و می دانید برای تبلیغ از چه رسانه تبلیغاتی استفاده کنید.

آسان ترین راه فروش آب، پیدا کردن افراد تشنه است، راه آسان تری وجود ندارد.

ایجاد ترافیک آنلاین

اکنون که مخاطبان کسب و کارمان را شناختیم، حالا می توانیم برای ایجاد ترافیک اقدام کنیم. مهمترین مزیت تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات آفلاین، دریافت دقیق بازخورد می باشد. زمانی که در مجله ای با تیراژ ده هزار جلد تبلیغ مان را چاپ می کنیم متوجه نمی شویم چند نفر آگهی تبلیغاتی را دیده اند. اگر حتی هر ده هزار نفر تبلیغ مان را دیده باشند نمی توانیم مطلع شویم از این ده هزار نفر چند نفرشان به آگهی علاقه مند هستند و مهمتر از همه از افراد علاقه مند به آگهی هیچ اطلاعاتی نداریم، اما در تبلیغات آنلاین می توانیم از هر مرحله اطلاعات دقیقی داشته باشیم و این اطلاعات به ما کمک می کند تا متوجه شویم در کدام مرحله ضعیف عمل کرده ایم و این وضع را بهبود ببخشیم.

تفاوت ترافیک و ترافیک مؤثر

ایجاد ترافیک به معنی ورود مخاطب به سایت می باشد. می توان با راه کارهای رایگان یا با پرداخت هزینه برای سایت، ترافیک ایجاد کرد. اما ترافیک مؤثر به معنی جذب کاربرانی می باشد که به حوزه کسب و کار ما علاقه دارند.

ایجاد ترافیک رایگان

چند نمونه از روش های ایجاد ترافیک رایگان در ادامه گفته می شود، اگر ایده جدیدی به ذهن تان خطور کرد در جایی یادداشت کنید تا بعداً بتوانید از این روش استفاده کنید.

1)       انجمن ها

انجمن ها سایت هایی هستند که افراد متخصص گردهم جمع می شوند تا در مورد مسائل تخصصی با هم صحبت کنند بنابراین، انجمن های مرتبط با کسب و کار شما یکی از بهترین مکانها برای ایجاد ترافیک رایگان هستند و در کنار ایجاد ترافیک برای سایت لینک سازی کنید.

برای ایجاد ترافیک و لینکسازی، اولین اقدامی که باید انجام دهید ثبت آدرس سایت در امضای پروفایل است، بعد از ثبت امضا حالا باید به سؤالات کاربران انجمن جواب دهید.

با پاسخ دادن به سؤالات، مشکلات کاربران را برطرف می کنید و برای سایت لینک ایجاد می کنید وقتی که مشکل کاربر برطرف می شود احتمالاً از سایت شما دیدن می کند. اگر تاکنون به انجمن ها رفته باشید امکان ندارد که از طریق انجمن با سایت دیگری آشنا نشده باشید.

2)       کتاب الکترونیکی

از سایت های انتشار کتاب الکترونیکی استفاده نمایید، یک مقاله ده صفحه ای با نرم افزار indesignتولید کنید و در هدر و فوتر هر صفحه، آدرس سایت را قرار دهید.

این کتاب یا مقاله الکترونیکی را به سایت های انتشار کتاب الکترونیکی ارسال نمایید. همچنین می توانید این کتاب را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

این مدل ایجاد ترافیک به نوعی، بازاریابی ویروسی است که کتاب الکترونیکی شما مانند ویروس در شبکه های اجتماعی پخش می شود و افراد زیادی را با کسب و کار شما آشنا می کند.

انجمن های مربوط به کسب و کارتان را پیدا کنید و به سؤالات کاربران پاسخ دهید.

کتاب یا مقالات الکترونیکی بنویسید و کتاب را در فضای وب به صورت گسترده منتشر کنید.

افزایش ترافیک غیر رایگان

یکی از کارهای مدیران سایت های پولساز افزایش روزانه تعداد مشتریان است. برای شروع کار می توانید ده درصد از سود سایت را برای تبلیغات سایت استفاده کنید. با خودتان عهد ببندید که هر ماه ده درصد را به حساب بانک مشخصی مربوط به امور سایت واریز می کنید. در ابتدا شاید ده درصد سود مبلغ چشم گیری نباشد اما زمانی که یک حساب بانکی برای جمع آوری ده درصد سود داشته باشید این مبالغ کوچک در حساب بانکی ذخیره می شوند و هر چند وقت یکبار می توانید برای سایت تبلیغات انجام دهید.

در هر شرایطی، حداقل ده درصد از سود را کنار بگذاریم تا برای رشد سایت با مشکل مواجه نشویم. 

تبلیغات اینترنتی برای رشد سایت

زمانی که محصولات سایت آماده اند و مقالات کافی در سایت وجود دارد، نوبت آن است که جهت افزایش سرعت رشد سایت و افزایش فروش، تبلیغات اینترنتی را آغاز کنیم.

- تبلیغات کلیکی

آژانس های تبلیغات آنلاین، سایت هایی هستند که در ازای کلیک مؤثر کاربران روی بنر شما، هزینه ای دریافت می کنند.

معروف ترین آژانس های تبلیغات آنلاین در ایران www.sabavision.com و www.clickyab.com هستند.

بعد از ثبت نام در این سایت ها، ابتدا مبلغ کمپین تبلیغاتی را مشخص می کنید و بنر تبلیغاتی را آپلود می کنید. بعد از تایید بنر توسط آژانس و شروع کمپین، تبلیغات شما در تعداد زیادی سایت که طرف قرارداد با آژانس تبلیغاتی هستند نمایش داده می شود.

انتخاب زمینه کاری سایت های نمایش دهنده تبلیغ به شما کمک می کند تا کمپین های هدفمند برگزار کنید و توجه بیشتری به مشتریان هدف داشته باشید؛ اما گاهی اوقات شاید در انتخاب مخاطبان اشتباه کرده باشید، آزمون و خطا کردن سایت هایی با زمینه کاری متفاوت می تواند بهترین مخاطبان را به شما نشان دهد.

مذاکره با مدیران سایت برای قراردادن تبلیغات

راه دیگر برای ایجاد ترافیک آنلاین، مذاکره مستقیم با مدیر سایت می باشد. این روش زمانی مفید است که به بازدیدکنندگان سایت خاصی نیاز داشته باشیم مثلاً برای برگزاری کلاس های کنکور کافی است با سه سایت مطرح این زمینه مذاکره کنیم و بنر تبلیغاتی را در همین سایت ها قرار دهیم چون فقط به بازدیدکنندگان سایت کنکور نیاز داریم.

حداقل ده درصد از درامد سایت را برای تبلیغات در نظر بگیرید.

زمان مناسب از زمان زود بهتر است

چینی ها در ضرب المثلی می گویند، زمان مناسب از زمان زود بهتر است، روز اول که سایت را ایجاد می کنیم دوست داریم سایت پر بازدیدی داشته باشیم و مدیر سایتی پر مخاطب باشیم. برای اینکه به چنین حس خوبی برسیم اغلب عجله می کنیم. روزهای اول راه اندازی سایت برای تبلیغ اقدام می کنیم تا بازدید سایت مان بالا برود اما مدتی بعد متوجه می شویم فقط در همان زمان انجام تبلیغات بازدید سایت بالا می رود و بعد از اتمام کمپین تبلیغاتی آمار سایت دوباره افت می کند و به قول معروف باز می شود همان آش و همان کاسه!!!

حس و حال اولیه راه اندازی سایت را درک می کنم زمانی که سایت غفاری شاپ راه اندازی شده بود آنقدر شوق داشتم، با وجود اینکه رسماً هیچ مقاله ای در سایت وجود نداشت، تعداد کمی محصول در سایت قرار داده بودم و برای جذب اطلاعات مخاطبین هیچ برنامه ای نداشتم ،

فکر می کردم که با اولین تبلیغ، فروش زیادی در سایت انجام می شود و آمار سایت افزایش می یابد، اما خبری از فروش نبود و در همان مدت تبلیغات آمار سایت افزایش یافت اما بعد از پایان مدت تبلیغات آمار بازدید به حالت قبل بازگشت.

اگر سیستمی برای جذب اطلاعات افراد بازدیدکننده داشتم، می توانستم با پرداخت هزینه کمی به این افراد ایمیل ارسال کنم و بازاریابی ایمیلی را آغاز کنم.

قبل از اینکه به فکر تبلیغات و ایجاد ترافیک باشیم باید مطمئن شویم، سایت از نظر محتوا و سیستم عضویت کاربر(دریافت آدرس ایمیلمشکلی ندارد.

✍سید محمود غفاری

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین