نیاز مردم به مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده مرتفع می شود
مطلب : تازه رصد روزانه آمار تولیدات مواد و ملزومات بهداشتی ضرورت تغییر الگوی خریدهای حضوری به سمت خریدهای اینترنتی روند کاهشی قیمت گوشت ده ریسک که فعالین اقتصادی را تهدید می کند  آیا دلار بخریم ؟ آیا صادرات نفت ناشی از تحریم متوقف است ؟ چرا دلار گران شد؟ ساخت یک شرکت انحصاری جویای شغل توسعه تکنولوژی صنعتی
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب نیاز مردم به مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده مرتفع می شود دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "تازه " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

کرونا ویروس

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال اجرای انضباط در بحث توزیع محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده در بازار هستیم و حتما نیاز مردم به مواد ضدعفونی کننده مرتفع می شود.

مهدی صادقی نیارکی در جریان بازدید از کارخانه های تولیدکننده محلول و ژل ضدعفونی کننده مستقر در شهرک های صنعتی بهارستان و اشتهارد در استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: با همراهی حوزه معاونت هماهنگی و نظارت فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور و همچنین مدیرکل امور دارو سازمان غذا و داروی کشور این بازدید انجام شده است تا مسائل شرکت های تولیدی در این زمینه، حجم تولید و شیفت کاری در این کارخانه ها از نزدیک رصد شود.

وی با اشاره به اینکه اطمینان از حوزه تولید در این عرصه در بازدید از واحدهای تولیدی در البرز مدنظر قرار داده شده است، ادامه داد: در خصوص توزیع محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده واحدهای تولیدی مسولیت با سازمان غذا و دارو و شرکت های پخش دارو زیر نظر آن سازمان است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در راستای تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولید کننده مواد ضدعفونی کننده، سازمان غذا و دارو از طریق صدور حواله هایی این مواد اولیه را که عمدتا الکل است برای این شرکت ها فراهم کرده و تحویل آنها می دهد.

وی گفت: بحث صدور حواله برای تحویل مواد اولیه از جمله الکل در این شرکت ها که نیاز تولیدشان است توسط سازمان غذا و دارو انجام می شود؛ اما در بحث توزیع تولیدات نیز باید محصولات تولیدی به شرکت های پخش کننده ای که مورد نظر سازمان غذا و دارو است تحویل داده شود و این مورد برای توزیع در استان و ارسال به سایر نقاط کشور اعمال می شود.

صادقی نیارکی در خصوص اقداماتی که برای رفع مشکلات کارخانه های تولیدی مواد ضدعفونی کننده از جمله ژل و محلول مدنظر است، افزود: در این مورد صادارت الکل را ممنوع کرده ایم و همچنین تعرفه واردات الکل را به 5 درصد کاهش داده ایم تا واردات تحت نظارت سازمان غذا و دارو صورت گرفته و سهم هر واحد تولیدی برای دریافت این مهم مشخص است.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی ارایشی و بهداشتی که در زمینه تولید ژل ضدعفونی کننده دست کار می کنند، متولی توزیع مواد اولیه به این واحدها طبق نظر سازمان غذا و دارو، تشکل و تعیین شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص متوازن کردن سطح عرضه و تقاضا محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده در کشور با توجه به شرایطی که تقاضای مردم به این موارد افزایش چشمگیری داشته است، توضیح داد: با تصمیمات اتخاذ شده در این رابطه به دنبال اجرای انضباط در بحث توزیع محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده در بازار هستیم؛ وقتی این انضباط در تولید با کنترل ورودی ها و خروجی ها صورت گیرد به یقین عرضه منظم روزانه در بازار را خواهیم داشت که به کاهش تقاضا منجر خواهد شد.

وی در پایان گفت: به یقین در توزیع مواد ضدعفونی کننده اعم از محلول و ژل با مکانیسمی که در حوزه تامین مواد اولیه و در ادامه اتصال این مواد اولیه به تولید کننده ها و همچنین توزیع تولیدات در شبکه مشخص مدنظر قرار داده شده است، تقاضای مردمی در خصوص تامین این مواد بهداشتی ان شاالله به زودی مرتفع خواهد شد.

در تمام کارخانجات تولید اقلام بهداشتی ناظر مقیم داریم/ دغدغه اصلی تولیدکنندگان، تأمین نقدینگی و به روزرسانی پرداخت هاست

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط حاضر دغدغه اصلی تولیدکنندگان ماسک، مواد ضدعفونی و بهداشتی تامین نقدینگی برای ادامه تولید شان است و اینکه پرداخت ها به روز شود.

مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر که با موضوع تولید و عرضه کالاهای بهداشتی مقابله با کرونا برگزار شد، بیان کرد: طبق آیین نامه مصوب وزارت بهداشت، مسئول تامین، توزیع و نظارت بر بازار مواد بهداشتی، وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: قبل از بحران شیوع کرونا 421 هزار عدد در شیفت تولید پروانه صادر شده که اکنون به 700 هزار عدد ارتقا یافته است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزیر صمت اضافه کرد: از هفته گذشته خطوط تولید افزایش ظرفیت یافتند و در تاریخ 5 اسفند به تولید کنندگان ماسک و مواد ضد عفونی افزایش تولید ابلاغ شد.

در تمام کارخانجات تولید اقلام بهداشتی ناظر مقیم داریم

صادقی نیارکی گفت: از دستگاه های تعزیرات و سازمان حمایت نیز برای نظارت درخواست همکاری شد که از تاریخ 11 اسفند در کارخانه های تولید ناظر مقیم داریم که با هماهنگی امکان ترخیص وجود دارد و کل زنجیره ماسک از روز شنبه برای کمک به وزارت بهداشت نظارت و کنترل می شود.

وی بیان کرد: از ابتدای اسفند گزارشات تولید ماسک گرفته شده است و از یازدهم اسفند بازرس های مقیم در کارخانجات تولید ماسک، مواد بهداشتی و ضدعفونی مستقر شدند و گزارش های تولید به صورت روزانه ارایه می شود و رصد ها مداوم است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزیر صمت افزود: بخش عمده ای از تولیدات کارخانجات به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل شده است.

صادقی نیارکی در پایان گفت: در شرایط حاضر دغدغه اصلی تولیدکنندگان ماسک، مواد ضدعفونی و بهداشتی تامین نقدینگی برای ادامه تولید شان است و اینکه پرداخت ها به روز شود.

منبع:شاتا

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین