بررسی پیامدهای شیوع بیماری کرونا در بخش تولید و تجارت/ تهیه بسته حمایتی
مطلب : اخبار اعطای تسهیلات 75000 میلیارد تومانی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تولید مایحتاج ضروری مردم تعطیلی ندارد تولید 31000 عدد ماسک N95 در کشور توسعه نان صنعتی، نیاز امروز کشور کاهش ارزبری 3 میلیارد و 400 میلیون یورویی در پروژه نهضت ساخت داخل افزایش 2 تا 3 برابری تولیدات محصولات بهداشتی، ضدعفونی کننده و ماسک رفع مشکل کسب‌ و‌کارهای متأثر از شیوع کرونا تعرفه واردات الکل، ماسک و لباس گان صفر شد با تحقق اهداف ساخت داخل تا سال ۱۴۰۰، یک میلیون شغل ایجاد می شود حداقل ۵۰ میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی در سطح کشور وجود دارد
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب بررسی پیامدهای شیوع بیماری کرونا در بخش تولید و تجارت/ تهیه بسته حمایتی دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "اخبار " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

کرونا

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آثار و پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در بخش های مختلف تولید و تجارت کشور مورد بررسی قرار گرفت.

سعید زرندی افزود: در جلسات مختلف با بخش های مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت، چالش ها و مشکلات بررسی شد تا برای کاهش این پیامدها برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی گفت: کاهش تقاضا مهمترین چالش ناشی از بروز کرونا است، بگونه ای که برخی رسته های صنفی کاملا تعطیل شده اند و برخی دیگر بین 50 الی 70 درصد کاهش تقاضا را تجربه کردند. مابقی صنوف نیز به همین منوال با کاهش تقاضای کمتری مواجه بوده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: کشورهای درگیر شیوع بیماری کرونا نیز با هدف کاهش آثار منفی اقتصادی بیماری کرونا بسته های حمایتی و ابزارهای متناسبی را بکار گرفته اند. چین، مالزی، ایتالیا، کره جنوبی و ... از جمله این کشورها هستند.

زرندی گفت: بسته پیشنهادی متناسب با شرایط موجود در حال تدوین داریم تا براساس آن، حدالامکان این پیامدها مدیریت شود.

وی گفت: راهکارهای پیشنهادی مدیریت پیامدهای کرونا در ایران در سه بخش راهکارهای سیاستی طرف عرضه، طرف تقاضا و کسب‌ و‌ کارهای خرد در حال تهیه است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت تاکید کرد: بخشی از این راهکارها مرتبط با بخش های کلان اقتصادی کشور بوده و بخشی از آن مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

زرندی افزود: کاهش و به تعویق انداختن پرداخت های هزینه‌ای کسب و کارها اعم از مالیات‌های مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، کاهش و به تعویق انداختن حق بیمه سهم کارفرمایان و کارگران تا زمان عادی شدن شرایط و استمهال، تمدید سررسید یا تجدید وام بانک‌ها و صندوق‌های حمایتی از جمله این پیشنهادات است.

تقبل هزینه 11 میلیون ماسک سه لایه و N95  و 100 هزار لباس پزشکی وارداتی توسط شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو/ توزیع رایگان در مراکز استان ها/ رشد بیش از 10 برابری تولیدات محصولات بهداشتی در کشور

سرپرست معاونت امور حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت در جلسه مشترک با معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: با توجه به برخی محدودیت های موجود در تامین تعدادی از اقلام بهداشتی در کشور طی روزهای گذشته، خوشبختانه و با پیگیری های انجام شده از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، به تعداد ۹ میلیون عدد ماسک سه لایه، ۲ میلیون عدد ماسک N95 و ۱۰۰ هزار دست لباس گان مورد مصرف کادر درمانی وارد کشور شده و مراحل ترخیص آن در حال انجام است.

افشار فتح الهی گفت: اتفاق ارزشمند در واردات این کالاها، تقبل هزینه همه این اقلام بهداشتی توسط شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی کشور و با هماهنگی سازمان ایمیدرو، در راستای مسئولیت های اجتماعی این واحدها بوده است.

وی افزود: با هماهنگی های انجام شده میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت و درمان در این جلسه، سهمیه هر استان و هر یک از شهرستان های بزرگ برای تخصیص اقلام تعیین شد.

فتح الهی اضافه کرد: سهمیه تعیین شده با اولویت بندی و براساس شرایط خاص هر استان بوده و مجموع 11 میلیون ماسک سه لایه و N95و همچنین 100 هزار لباس گان به صورت رایگان در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی و ستادهای مقابله با کرونا در هر استان قرار می گیرد و با تشخیص آنها در مراکز درمانی و سایر مراکز مدنظر استانداران توزیع خواهد شد.

سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت تصریح کرد: ارزش ریالی این محموله بالغ بر 136 میلیارد تومان است که همه مبلغ را زیر مجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تقبل کرده است.

فتح الهی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مسئول کمیته پشتیبانی و تامین اقلام بهداشتی ستاد ملی کرونا برنامه ریزی تولید و تامین ملزومات و محصولات بهداشتی مورد نیاز و برای مقابله با شیوع بیماری کرونا را انجام می دهد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از تامین اقلام از محل تولید داخل انجام می شود و خوشبختانه با تمهیدات انجام شده، تولیدات تعدادی از ملزومات و محصولات بهداشتی بیش از ۱۰ برابر افزایش داشته و بخشی دیگر که ظرفیت تولید داخل آن به میزان کافی جهت تامین تقاضای مورد نیاز مردم نبوده از طریق واردات در حال انجام است.

مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دوشادوش وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا گام برداشته است/ تلاش مضاعف دو وزارتخانه برای تامین حداکثری کالاهای بهداشتی مورد نیاز

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در جلسه مشترک با معاونین وزارت صمت گفت: صمیمانه از تلاش های همکاران خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به لحاظ فعالیت فوق العاده ای که در جهت تامین و هم در استفاده از ظرفیت های تولید داخل اقلام بهداشتی انجام داده اند، تشکر ویژه دارم.

محمد رضا شانه ساز افزود: همه مسئولان وزارت صمت، اعم از شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونین و مدیران این مجموعه بزرگ، دوشادوش مسئولان و ارکان وزارت بهداشت و درمان در مقابله با این بیماری قدم برداشته اند.

وی اضافه کرد: قدم بزرگی که امروز برداشته شد و تقبل همه هزینه های محموله وارداتی شامل 9 میلیون ماسک سه لایه، 2 میلیون ماسک n95 و همچنین 100 هزار لباس پزشکی، توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بسیار ارزشمند است و در این شرایط می تواند کمکی کاملا کارساز در روند فعالیتی مراکز درمانی کشور باشد.

شانه ساز تصریح کرد: البته این روزها همه تلاش ها و پیگیری های هر دو وزارتخانه صمت و بهداشت بر محور تامین نیازهای بهداشتی کشور از محل تولیدات داخلی استوار بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه شاهد آن هستیم که به ویژه در یک ماه اخیر، هم در بخش تولیدات موجود و هم سایر حوزه هایی که قابلیت تبدیل خطوط تولید بوده، گام های موثری برداشته شده و علاوه بر وزارت صمت، وزارت بهداشت نیز سعی کرده است موانع موجود را به سرعت رفع نماید تا روند کار به صورت حداکثری تسهیل شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: در این مدت تلاش شده است صدور مجوزها حداکثر یک روزه انجام شود تا ظرفیت های تولید کشور ارتقای چشمگیری داشته باشد.

با توجه به شوک تقاضا در برخی اقلام، نیازمند واردات بودیم که این امر در حال انجام است.

منبع:شاتا

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین