سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت در سال 98 بیش از 360 هزار میلیارد تومان است

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت در سال 98 بیش از 360 هزار میلیارد تومان است

به گزارش شاتا، احمد تشکینی گفت:نسبت تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به تسهیلات سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت و معدن طی دوره 96-1393 بطور متوسط حدود 75 درصد بوده است و این بدان مفهوم که حدود 75 درصد از سرمایه در گردش موردنیاز این بخش طی دوره مذکور توسط سیستم بانکی تامین شده است.

تشکینی افزود: نسبت مذکور در سال 1397 به 57 درصد کاهش یافته است که نشان می­دهد 57 درصد از سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت و معدن در سال مذکور توسط سیستم بانکی تامین شده است. عمده دلیل این کاهش آن است که در سال 1397 میزان تسهیلات اعطایی 20 درصد ولی هزینه‌های تولید 65 درصد رشد داشته است.

وی گفت: سرمایه در گردش موردنیاز بخش صنعت در سال 1398 برای حفظ وضع موجود 361 هزار میلیارد تومان برآورد شده است که نیازمند پشتیبانی نظام بانکی جهت تامین این حجم از منابع با هدف حفظ تولید و اشتغال کشور می­باشد.

گفتنی است سرمایه در گردش اعطایی به بخش صنعت و معدن در 4 ماهه نخست سال 1398 معادل هزار میلیارد تومان بوده است.

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین