پیشنهاد سرمایه گذاری(انیدرید مالئیک)

پیشنهاد سرمایه گذاری(انیدرید مالئیک)

 **با توجه به اينكه بسياري از افراد داراي سرمايه هاي مناسبي جهت توليد محصولات مورد نياز كشور هستند و از طرفي بدليل عدم وجود يك پايگاه يا مركزي كه به اينگونه افراد مشاوره لازم و تخصصي در زمينه سرمايه گذاري ارائه نمايد يا در مسير اشتباهي قدم گذاشته و سرمايه خود را از دست مي دهند و يا سرمايه خود را در مسيرهاي غير مولد صرف مي كنند لذا صنعت انلاين با توجه به وجود پتانسيل بالا در كشور جهت توليد و مصرف برخي محصولات كه در حال حاضر مورد نياز كشور مي باشند و جزو اولويت هاي سرمايه گذاري وزارت صنعت،معدن و تجارت مي باشند برآن شده كه با ارائه پيشنهادهاي سرمايه گذاري راهي را به صاحبان سرمايه نشان داده تا علاوه بر كسب سود قابل قبول،بتوانند در خودكفايي ايران عزيز سهمي داشته باشند.

انیدرید مالئیک یک ترکیب شیمیایی است که جرم مولی آن 98.06 g/mol می‌باشد.شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای سفید است.انیدرید مالئیک یک ماده ی اولیه برای تولید رزین ها می باشد که به وسیله ی کوپلیمریزاسیون استیرن صورت می گیرد.انیدرید مالئیک از مواد حد واسط با اهمیت در صنایع پایین ‌دست پتروشیمی است که سالیانه به مقدار قابل توجهی در جهان به مصرف می‌رسد. این ماده تحت تأثیر کاتالیزور مناسب به فرمهای ایزومری خود یعنی اسید فوماریک و سپس اسید مالئیک تبدیل می‌شود.

کاربرد ها انیدرید مالئیک:

رزین پلی‌استر غیر اشباع

عمده کاربرد انیدرید مالئیک در تولید رزین پلی استر غیراشباع می باشداز واکنش یک اسید دو عاملی مانند انیدرید فتالیک یا انیدرید مالئیک با گلیکول‌ها تولید می‌گردد.تقریباً ۶۸ % از رزین پلی استر غیر اشباع برای تولید قطعات پلی استر تقویت شده (مانند قایق، وان حمام، مخازن مقاوم اسید، قطعات اتومبیل، لوله و اتصالات) بکار می‌رود.

افزودنی روغن موتور

در سال درحدود ۴ % از انیدرید مالئیک مصرفی جهان در تولید افزودنی روغن موتور بکار می رود.

تولید کوپلیمرها

از انیدرید مالئیک مصرفی در صنعت ساخت کوپلیمر، ۵۴ % با متیل وینیل اتر و ۳۵% با استایرن مصرف می‌گردد.کوپلیمر متیل وینیل اتر- مالئیک انیدرید بعنوان ماده غلظت دهنده، پخش کننده و عامل پایدار کننده در تولید چسب، شوینده و در صنعت نساجی و آرایشی مصرف می‌گردد.کوپلیمر استایرن- مالئیک انیدرید بعنوان هم تراز کننده، امولسیون کننده و تعلیق دهنده در واکس کف و پارکت مصرف می‌گردد.

تولید سوکسینیک‌ها که بجز کاربرد افزودنی روغن موتور ، در پوشش کاغذ، مواد شوینده ، بعنوان عامل سخت کننده اپوکسی و در پرد اخت چرم مصرف می‌گردد.

تولید اسید مالئیک که مصرف عمده آن بعنوان تنظیم کننده PH و عطردهنده در صنایع غذایی و تولید محصولات تخمیری است.

تولید اسید فوماریک بگونه‌ای که حدود ۳۳% از اسید فوماریک تولیدی جهان در صنایع کاغذ (برای اصلاح مقاومت و نرمی و یا تغییر وزن کاغذ) مصرف می‌گردد.

مواد شیمیایی کشاورزی شامل تولید سموم دفع آفات نباتی نظیر مالئیک هیدرازید و کاپتان تولید بوتان دی اُل که بعنوان حلال مصرف زیادی تولید تترا هیدروفوران که خود مصرف حلال داشته و ماده اولیه ساخت پلی اتر گلیکول‌ها است.

سایر مصارف شامل تولید رزین آلکید، تولید نرم‌کننده و تولید استر اسید سولفوسوکسینیک (ماده فعال سطحی در نساجی، تولید سموم و پلیمریزاسیون امولسیونی)

انیدرید مالئیک بطور کلی از چهار روش زیر تولید می‌گردد:

اکسیداسیون بنزن

اکسیداسیون نرمال بوتان

اکسیداسیون بوتن‌ها (یا مخلوط بوتادین و بوتن‌ها)

بازیابی پساب واحد انیدرید فتالیئک

طي جدول زير اطلاعات اوليه اي در خصوص احداث واحد توليد اسيد فسفريك آورده شده تا ديدي تقريبي در خصوص اين واحد توليدي به علاقه مندان به اجراي آن بدهد.با توجه به اينكه قيمت زمين در استانهاي مختلف و شهركهاي صنعتي متفاوت داراي اختلاف قابل توجهي هستند لذا كل سرمايه گذاري ثابت جهت اجراي طرح بدون در نظر گرفتن ارزش زمين به صورت تقريبي محاسبه شده است.

انیدرید مالئیک

عنوان محصول

7000

ظرفيت(تن)

2411512786

كد آيسيك

25000

زمين(مترمربع)

12000

زيربنا(مترمربع)

46000

ارزش ماشين آلات داخلي(ميليون ريال)

4370

ارزش ماشين آلات خارجي(هزار يورو)

2500

توان برق(كيلووات)

25

تعداد كاركنان(نفر)

500000

گاز مصرفي(مترمكعب در سال)

8500

آب مصرفي(مترمكعب در سال)

610400

سرمايه گذاري ثابت بدون احتساب ارزش زمين(ميليون ريال)

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین