اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟
مطلب : آموزش نحوه تبلیغات موثر در ترافیک سایت چگونه در سایت ترافیک ایجاد کنیم استفاده از تصاویر در تولید محتوا راهکارهای تولید محتوای دست اول تولید محتوا راز سایت های پول ساز متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه چرا نوسان دلار زیاد است ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

با اینکه فروش کالا همه جا وجود دارد، همه از اهمیت آن غافل هستند. در کتاب کهن "راهنمای مسافران کهکشان" هم توضیح داده شده است که بنیان گذاری سیاره ما واکنشی علیه فعالیت های فروشندگان بود. زمانی که بشریت مجبور می شود به خاطر یک فاجعه ی غیر قابل پیش بینی از خانه خود بگریزد، تمام جمعیت جهان سوار یک کشتی غول پیکر می شوند. متفکران، رهبران و افراد موفق سوار کشتی اول می شوند. فروشندگان و مشاوران سوار کشتی دوم می شوند. کارگران و صنعت گران هم سوار سومین کشتی می شوند.

کشتی دوم جلوتر از همه راه می افتد و مسافران آن نیز بیهوده از این بابت خوشحال هستند. فروشنده ها متوجه نمی شوند که فریب خورده اند، مسافران کشتی اول و سوم به این نتیجه رسیده بودند که مسافران کشتی دوم فایده ای برای آنان ندارند، پس تصمیم گرفتند از شر آنها خلاص شوند. پس فقط کشتی شماره ی دو به زمین فرستاده شد.

در دنیای افسانه ها توزیع اهمیت چندانی ندارد ولی در دنیای ما دارد. ما اهمیت توزیع را دست کم می گیریم زیرا ما هم همان تعصبی را داریم که مسافران کشتی یک و سه داشتند. فروشندگان و دیگر واسطه ها سر راه ما هستند و توزیع برای فروش یک محصول خوب هم باید خود به خود انجام شود. این رویا پردازی در کسب و کارهای نوپا بسیار همه گیر شده است که مهندسین بیشتر ترجیح می دهند به تولید کالاهای جالب بپردازند تا فروش آنها. اما مشتری ها فقط چون شما محصول را تولید کرده اید، به سراغ آن نمی آیند. شما باید آنها را جذب کنید و این کار از چیزی که به نظر می آید سخت تر است.

تولید کنندگان در برابر فروشندگان

در استارتاپ ها، سازندگان به تبلیغات، بازار کار و فروش شک دارند زیرا این موارد به نظر سطحی و غیر منطقی می آیند. اما تبلیغات اهمیت دارد زیرا موثر است، روی تولید کنندگان تاثیر می گذارد. پس روی شما هم تاثیر می گذارد. ممکن است فکر کنید شما استثنا هستید و محصولات شما خود معتبر هستند و تبلیغات فقط به درد بقیه می خورد. مقاومت در برابر واضح ترین تبلیغات اولیه آسان ترین کار است پس ما ترجیح میدهیم بیشتر به قدرت و عقل خود اعتماد کنیم.

اما تبلیغات بوجود نیامده است که کاری کند شما بلافاصله محصول را بخرید، برای این بوجود آمده است که با نمایش جاذبه های ظریف آمارهای فروش را در آینده بالا ببرند. کسی که نمی تواند تاثیر احتمالی آن را برخود تصدیق کند، دوبرابر فریب خورده است.

تولید کنندگان عادت به شفافیت دارند. آنها ارزش را در فراگیری مهارتی مثل برنامه نویسی می دانند. یکی از اصول مهندسی این است که هر راه حلی یا جواب می دهد و یا شکست می خورد. بر این اساس می توان تولیدات دیگران را به همین سادگی قضاوت کرد، ظاهر محصولات هم اهمیت چندانی ندارد. اما در حوزه فروش اینطور نیست. بخش فروش کمپینی هماهنگ برای تغییر ظاهر محصول بدون نیاز به تغییر اساسی در خود محصول است که این به نظر برخی مهندسین بی اهمیت و یا حتی غیر اخلاقی است.مهندسین می دانند که شغل دشواری دارند، پس وقتی می بینند مسئولین فروش پشت تلفن با مشتریان خود قهقهه می زنند و یا به جلسات ناهار دو ساعته می روند، به این نتیجه می رسند که مسئولین فروش شغل حقیقی ندارند. شاید به این دلیل که مردم به رشته های علمی مهندسی اهمیت دوبرابر می دهند چون دشواری این رشته ها آشکار است. چیزی که تولید کنندگان نمی دانند این است که مسئولین فروش برای راحت جلوه دادن شغل شان تلاش های بسیار می کنند.

فروش پنهان

تمام فروشنده ها بازیگر هستند، اولویت آنها متقاعد کردن شماست، نه صداقت. به همین دلیل ممکن است کلمه "فروشنده" کلمه ای لکه دار باشد و فروشندگان خودروهای دست دوم افراد قابل اعتمادی نباشند. اما ما فقط نسبت به فروشنده هایی که رفتاری آشکار و ناخوشایند دارند نگرشی منفی داریم. این فروشنده ها کار خود را خوب بلد نیستند.

مهارت های فروش طیف گسترده ای دارند، درجه بندی های بسیار زیادی بین تازه کار، کارشناس و کارشناس ارشد در این زمینه وجود دارد. حتی درجه استادی فروش وجود دارد. اگر هیچ استاد فروشی را نمی شناسید به این دلیل نیست که تا به حال با آنها روبه رو نشده اید، بلکه بدان دلیل است که هنر آنها طوری پنهان است که شما متوجه آن نمی شوید.

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین