تولید محتوا
مطلب : آموزش نحوه تبلیغات موثر در ترافیک سایت چگونه در سایت ترافیک ایجاد کنیم استفاده از تصاویر در تولید محتوا راهکارهای تولید محتوای دست اول راز سایت های پول ساز اگر شما محصولی تولید کنید آیا مشتری خواهد داشت؟ متناقض فکر کنید تا نوسان دلار را بفهمید اشتباه بخش خصوصی ایران در تحلیل شرایط فعلی معرفی پرداخت سود از محل زیان دیگران در ١٠ حوزه چرا نوسان دلار زیاد است ؟
BLOGGER زيمنس كارخانجات مخابراتي ايران itmc پتروشيمي نفتا پالايش خراسان شرکت صنعتي جنرال شرکت ابزار درمان

امروز در تاریخ شما از مطلب تولید محتوا دیدن کردید ، امید واریم بتوانیم نیاز شما را با این مطلب در مورد "آموزش " در پلتفرم صنــعت آنلاین براورده سازیم .

طراحی و اجرای سوله های صنعتی شركت سپهر پليمر سپاهان شرکت پایارزین بهمن بنایی محمدرضا ديبازر شرکت فرش خوشرنگ كيوان

امیدواریم که شما هم عضو سیستم صنــعت آنلاین بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

سایت پولساز

در این بخش مهمترین دید فکری، برای داشتن سایت پولساز مطرح می شود، حتی اگر بقیه مطالب مربوطه را مطالعه نکنید، همین بخش به تنهایی می تواند فروش سایت شما را چندین برابر کند.

مطالب این بخش برای افزایش فروش هیچ هزینه ای برای شما ندارد فقط کافی است برای سایت وقت کافی اختصاص دهید. با اجرای مطالب این فصل، آمار بازدید سایت شما به سرعت رشد می کند، سایت شما در رتبه بالاتری از نتایج جستجو قرار می گیرد و فروش سایت شما افزایش می یابد.

در این بخش می خواهیم در مورد تولید محتوا و بازاریابی محتوا مطالب منحصر به فردی را با شما در میان بگذاریم.

جنگ اول به از صلح آخر

تولید مقاله با تولید محتوا متفاوت است، تولید محتوا طیف وسیع تری از رسانه های اطلاعاتی را در برمی گیرد، تولید مقاله زیرمجموعه ای از تولید محتوا است. تولید محتوا شامل تولید ویدیو،صوت و مقاله می باشد. حتی اگر یک فروشگاه اینترنتی برای فروش کالاهای فیزیکی دارید، نوشتن جزئیات دقیق محصول و مشخصات کالا تولید محتوا محسوب می شود.

پس برای اینکه به سؤالات مخاطب پاسخ دهیم باید وقت بگذاریم و با پاسخ به سؤالات کاربران محتوای جدید در قالب رسانه های ویدیو، صوت یا متن ایجاد کنیم.

سایت من نیاز به تولید محتوا ندارد (برداشت از "دارن هاردی")

تولید محتوا آسان نیست، به همین دلیل در گذشته، بهانه های خوبی داشتم و خود را توجیه می کردم فروشگاه اینترنتی نیازی به تولید محتوا ندارد، تنها لازم است با افزایش تعداد محصولات به مشتری حق انتخاب بدهم، گاهی اوقات فکر می کردم برای محصولات لوازم خانگی در چه زمینه ای مقاله بنویسم؟ اصلاً مگر کسی می تواند برای محصولات لوازم خانگی محتوا تولید کند یا مقاله بنویسد؟

یک روز که از فروش کم محصولات سایت کلافه شده بودم، تصمیم گرفتم از چند سایت مقاله هایی را کپی کنم و در فروشگاه اینترنتی قرار دهم (هرچند این کار اشتباه است و در بخش سئو در این مورد بیشتر با شما صحبت میکنیم.) فکر میکنم سه مقاله را در سایت قرار دادم.

وقتی این مقالات را برای ویرایش و ارسال نهایی مطالعه می کردم به نظر خودم نوشته های این مقاله توضیح بدیهیات بود. تقریباً یک ماه بعد متوجه شدم این سه مقاله بیشترین بازدید سایت را به خودشان اختصاص داده اند، به ذهنم خطور کرد که در پایین مقاله به بازدیدکننده توصیه کنم تا محصولات مرتبط با این مقاله را ببیند و شاید باورکردنی نباشد که این کار به شدت در فروش سایت تأثیر مثبت داشت.

مهم نیست در چه حوزه ای مشغول به فعالیت باشیم، همیشه افرادی وجود دارند که به اطلاعات مان نیاز دارند، شاید این اطلاعات برای ما پیش پاافتاده به نظر بیاید، اما همین مطالب که از دید ما پیش پا افتاده و توضیح بدیهیات هستند می تواند برای مخاطبین راه گشا باشد واعتماد بازدیدکننده را نسبت به سایت افزایش دهد.

هیچ آسانسوری وجود ندارد

زمانی که سایت غفاری شاپ راه اندازی شده بود، در مورد تأثیر تولید محتوا بر افزایش فروش و رشد آمار سایت، مطالبی را خوانده بودم اما برای انجام شان، اهمال کاری می کردم. زمانی که سایت همیار آنلاین راه اندازی شد، تصمیم گرفتم محتوای دست اول در سایت قراردهم. کمتر از دو ماه بعد با اینکه فقط حدود ده مقاله در سایت قرار گرفته بود رتبه سایت همیارآنلاین در الکسا به رتبه بیست هزار رسید،

این موضوع برایم عجیب بود که چگونه در کمتر از دو ماه رتبه سایت همیار آنلاین از رتبه سایت غفاری شاپ (و بعضی سایت ها باسابقه چندین ساله که میشناختم)پیشی گرفت و از آنجا که در ابتدای راه اندازی همیار آنلاین تنها اقدامی که انجام داده بودم ارسال مقاله در سایت بود، مطمئن بودم که این رتبه نتیجه ارسال مقالات دست اول در سایت می باشد. حتی رتبه بیست هزار در دو ماه برای دوستانم عجیب بود، از من سؤال می پرسیدند که چگونه می توانند به این رتبه برسند، زمانی که در پاسخ آنها می گفتم با تولید مقالات دست اول به این رتبه رسیده ام اغلب حرفم را جدی نمی گرفتند و فکر می کردند که راز عجیب و غریب یا آسانسوری وجود دارد تا رتبه سایت شان را بالا ببرند.

متأسفانه بعضی از سایت ها، بعد از مشاوره رشد چندانی ندارند و در همان رتبه قبلی باقی مانده و گاهی اوقات اندکی پسرفت می کنند. دلیلش اهمال کاری مدیر سایت است، آنها تصور می کنند که رازهای عجیب و غریبی در مشاوره گفته می شود که زندگیشان یک شبه متحول می شود، اما حقیقت این است که در مشاوره، راه درست را به مراجعین نشان می دهیم، آنها که با تلاش آموخته هایشان را اجرا می کنند، پیروز می شوند و آنها که به دنبال آسانسور هستند در همان وضعیت قبلی باقی می مانند.

مدیرانی که حاضر نیستند برای تولید مقاله دست اول وقت بگذارند، و شاید هم از این کار متنفر باشند همان تفکر اولیه مرا دارند که فروشگاه اینترنتی نیازی به تولید مقالات ندارد، چون حرفه ما خیلی خاص است، نمی توانیم برای سایت و محصولات محتوا تولید کنیم. اغلب می گویند اگر فروش مان پایین است چون در ابتدای کار هستیم و از شانس ما بازار هم خراب است.

همان طور که می بینید آنها به جای اینکه مسئولیت صد درصد امور را به عهده بگیرند و شروع به تولید محتوای دست اول کنند مدام در حال بهانه تراشی هستند، به شما قول می دهم تا زمانی که تفکرشان را عوض نکنند فروش شان به همین صورت خواهد بود و بازارشان کساد است.

سلب اعتماد آسان است

بارها برایم پیش آمده که از سایتی بازدید کرده ام و در نگاه اول از نظر من سایت مفیدی بوده است، تصمیم گرفته ام در خبرنامه سایت عضو شوم، اما بعد از عضویت متوجه شدم، این سایت یک کپی بردار است که مقالات سایت های پر بازدید را بدون درج منبع به نام خودش منتشر می کند، مدیران این سایت ها، تصور می کنند بازدیدکننده به هیچ منبع دیگری دسترسی ندارد

ولی حقیقت این است که مطمئناٌ بازدیدکننده ها سایت های پر بازدید را از قبل می شناسند.

بدین ترتیب اعتمادم نسبت به سایت از دست رفته است، در صورتی که اگر این مدیر سایت برای تولید مقالات وقت اختصاص می داد خیلی سریع می توانست اعتمادم را جلب کند و از مخاطبان سایتش باشم.

قرار دادن مقالات دست اول باعث می شود خیلی سریع در موتورهای جستجو رتبه بالاتری به دست آورید.

محتوای دست اول سبب افزایش اعتماد بازدیدکنندگان سایت می شود و به نحوی سرعت اولین خرید بازدیدکننده را افزایش می دهد.

چگونه بازدیدکننده را به خریدار تبدیل کنیم؟

بی شک به عنوان مدیر سایت پول ساز یکی از اقداماتی که باید به صورت پیوسته انجام دهید، تولید محتوا است. تولید محتوای منحصر به فرد، مؤثرترین راه جذب مخاطب جدید است. همیشه زمانی با سایت های جدید آشنا می شوم که سؤالی ذهنم را درگیر کرده باشد. اکثرسایت هایی که از آنها خرید انجام داده ام به نحوی تولیدکننده محتوای دست اول بوده اند.

سایت هایی را که از آنها خرید می کنید به یادآورید، آیا زمینه آشنایی شما با این سایت ها راهی به جز تولید محتوای رایگان به صورت ویدیو، صوت و مقاله بوده است؟

من علاقه زیادی به عسل دارم، چند وقت پیش تصمیم گرفتم به دلیل علاقه به عسل و زنبورعسل، یک کندو خریداری کنم اما به جز علاقه هیچ اطلاعات دیگری نداشتم حتی نمی دانستم که برای زنبورداری باید لباس مخصوص تهیه کرد. برای اینکه اطلاعاتم را کامل کنم مدام در اینترنت جستجو می کردم تا مقاله هایی را که در این زمینه نوشته شده بودند مطالعه کنم. با چند سایت آشنا شدم که به نظرم اطلاعات منحصر به فردی در این زمینه داشتند

همینطور که دانش من بیشتر می شد، به وجود برخی از لوازم زنبورداری احساس نیاز می کردم، به نظر شما این وسایل را از کجا تهیه کردم؟

از همان سایتی که وقت گذاشته بود و مقاله تولیدکرده بود. اینطور نبود که همان روز اول بعد از خواندن چند مقاله خریدم را انجام دهم اما چون با این سایت آشنا شده بودم، مقاله های این سایت را مطالعه می کردم و با توجه به تصاویری که از آنها دیده بودم به نظرم افراد مطمئنی می آمدند، خریدم را به صورت اینترنتی انجام دادم.

گاهی افراد، بعد از مشاوره و ارسال چندین مقاله در سایت، مجدداً مراجعه می کنند، پس چرا فروش سایت به همان صورت قبل است؟

چون همان روز اول بازدیدکننده به محصولات ما نیاز ندارد، اما تولید محتوا و مقالات میتواند نقطه ای برای آشنایی با مشتریان بالقوه باشد. شما تصور کنید، این سایت فقط محصولات زنبورداری می فروخت و هیچ مقاله ای در این سایت وجود نداشت، با این وضع احتمال خرید من از این سایت، صفر بود، چون هیچ وقت با این سایت آشنا نمی شدم.

چگونه از رقبا متمایز شویم؟

مدتی پیش، تصمیم خرید یک دوربین DSLR داشتیم برای اینکه دوربین مناسب و نزدیک به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته بودیم خریداری کنیم، تصمیم گرفتیم درمورد دوربینهای DSLR تحقیق کنیم تا اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم.

سایت های زیادی وجود داشتند که دوربین عکاسی برای فروش عرضه می کردند آنها به نوشتن مشخصات دوربین اکتفا کرده بودند، شاید در دام دانش (دامنه هایی که با حروف مخفف ثبت شده بودند و مدیر تصور می کرد که به خاطر سپاری نام دامنه آسان است را به خاطر بیاورید.)قرار گرفته بودند. ازنظر مدیران سایت ها که سالها دوربین می فروشند، نوشتن این اطلاعات(سرعت شاتر دیافراگم و - iso )برای تصمیم گیری کافی بود، یک عکاس حرفه ای با دیدن همین اطلاعات می تواند تصمیم گیری کند، اما برای ما که اطلاعات کافی در این زمینه نداشتیم، نوشتن مشخصات هیچ کمکی نمی کرد و نیاز به دانستن اطلاعات اولیه بیشتری داشتیم. تا زمانی که ندانیم شاتر چیست و سرعت شاتر کجا کاربرد دارد، نوشتن سرعت شاتر به چه دردی می خورد؟ زمانی که در مورد کاربرد دیافراگم اطلاعاتی نداشته باشیم، دانستن اندازه دیافراگم چه کاربردی دارد؟

به دنبال سایتی بودیم که بتوانیم اطلاعات دقیقی در مورد هرکدام از این مشخصات به دست آوریم و با بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته بودیم دوربینی تهیه کنیم که از خرید آن پشیمان نشویم.

در نهایت با سایتی آشنا شدم که آوازه چندانی نداشت اما اطلاعات کاملی در مورد نوع لنز و کاربرد هر نمونه لنز، انواع فیلترهای نور و ... نوشته بود و بنرهای تبلیغاتی مزاحم در این سایت وجود نداشت، فقط در پایین مقاله نوشته شده بود برای خرید دوربین مورد نظر می توانید از بخش محصولات اقدام کنید. این مقاله باعث شد که بتوانیم مدل دوربین مد نظرمان را که کانن 700D بود پیدا کنیم و آن را سفارش دهیم.

زمانی که فکر می کردم چرا این دوربین را از سایت های محبوبتر سفارش ندادیم، فقط به این نتیجه رسیدم که این سایت به عنوان مشاور، اطلاعات کاملی را در اختیارمان قرار داده بود، یعنی زمانی که رقیبان به فروش محصول و تأکید بر مشخصات دوربین تمرکز کرده بودند این سایت با قرار دادن اطلاعات رایگان متمایز شده بود.

سایت توانسته بود با نقد و بررسی صادقانه دوربین ها و توضیح مشخصات دوربین، این احساس را به وجود بیاورد که می توانم اعتماد کنم و خریدم را انجام دهم.

فروشنده هستید یا مشاور؟

اگر این سایت مانند رقیبان، دوربین را بدون هیچ مقاله آموزشی و اطلاعات اولیه عکاسی، برای فروش در سایت گذاشته بود چند درصد احتمال داشت که از این سایت خرید کنیم؟ اگرچنین مقالات آموزشی قرار نداشت، حداقل تصمیم می گرفتم خریدم را از سایت های مشهور ایرانی انجام دهم، اما به واسطه این مقالات و آموزش های رایگان، خرید دوربین را از این سایت انجام دادم.

تولید چنین مقالاتی آسان نیست. مطمئناً مدیر سایت برای نوشتن این مقاله ها چندین ماه زمان صرف کرده بود اما، این تلاش های چند ماهه باعث می شود تا مخاطب بیشتری به سایت جذب شود و در نهایت باعث فروش شود.

با تولید محتوای جدید و منحصر به فرد می توانید بازدیدکننده ی بیشتری جذب کنید. در نوشتن مقاله ها، مخصوصاً اگر از نوع نقد و بررسی است سعی کنیم نقد صادقانه را بنویسیم و در کنار مزایا، معایب کالا را شفاف تر بنویسیم.

نقد و بررسی صادقانه یعنی اگر فروش کالا در انحصار ما است، نقاط ضعف را پنهان نکنیم.چند وقت پیش یک سرفیس (لپتاپ هیبریدی ) را به صورت اینترنتی خریداری کردم، وقتی سرفیس به دستم رسید، پشت سرفیس به شدت داغ می شد و صدای فن بسیار آزاردهنده بود. با فروشنده تماس گرفتم و مشکلم را مطرح کردم، فروشنده در پاسخ گفت تمامی مدل ها اینگونه هستند و سرفیس شما مشکلی ندارد.

این جواب، اعتمادم را نسبت به شرکت سلب کرد، اگر این مدل سرفیس مشکل داغ شدن بیش از حد دارد، پس چرا در معایب این محصول چنین موردی ذکر نشده است؟

باید دیدمان نسبت به خریدار عوض شود. باید خریدار را به مشتری تبدیل کنیم، مشتری فردی است که بارها و بارها از ما خرید می کند و سایتمان را به دوستانش معرفی می کند.

زمانی که محصول را صادقانه و بدون غرض بررسی می کنیم، دیگر از نگاه خریدار یک سایت فروشگاهی نیستیم بلکه بازدیدکننده، سایت را به عنوان مشاور می بیند و می تواند به سایت اعتماد کند و حتی آن را به دوستانش معرفی کند.

با تولید مقالات منحصر به فرد، به سرعت در صفحه اول گوگل قرار می گیریم، فرقی نمی کند در کدام حوزه مشغول فعالیت هستیم، افرادی وجود دارند که به اطلاعات ما نیاز دارند حتی اگر این اطلاعات از نظر ما بدیهی باشند، شاید کاربران سایت چنین حسی نداشته باشند،

مواظب دام دانش باشیم

تولید محتوا باعث ایجاد تبلیغات ویروسی برای سایت می شود . زمانی که کاربران، به دوستان شان پیشنهاد می دهند که اطلاعات بیشتر را از سایت شما به دست آورند، درحقیقت کسب و کار شما را تبلیغ می کنند.

بدین ترتیب فرایند بازاریابی با سرعت بیشتری انجام می شود. اگر مدیر سایت روبروی ما بایستد و اصرار کند که ما بهترین فروشگاه اینترنتی هستیم، قانع نمی شویم اما کافی است همین سایت توسط دوست مان معرفی شود تا به راحتی به آن اعتماد کنیم.

تفکر گاو پیشانی سفید

ست گادین در کتاب "گاو بنفش" می گوید؛ برای دیده شدن باید اقدامات متفاوتی انجام دهید که رقیبان شما این کارها را انجام نمی دهند.

مقاله های منحصر به فردی بنویسید، مقالاتی که هیچ وقت رقیبان تان نمی نویسند و دوست ندارند مشتری این اطلاعات را بداند، رازهایی را به کاربران بگویید که باید هنگام خرید به آنها توجه کنند. این کار باعث می شود بازدیدکننده از بین تمام سایت ها، نام شما را به خاطر بسپارد چون اطلاعاتی به کاربران ارائه می کنید که رقیبان از ارائه آن می ترسند.

چگونه بازاریاب رایگان استخدام کنید؟

بارها برای من اتفاق افتاده است که به وبلاگی سر زده ام و متوجه شده ام که این وبلاگ به صورت خودجوش یک سایت مفید را در قالب یک پست به بازدیدکنندگانش معرفی کرده است یا اینکه در قسمت لینک ها نام سایت را نوشته است و این بازاریابی و معرفی فقط به دلیل مقالات منحصر به فرد و رایگانی است که از سایت دریافت کرده است.

به خاطر داشته باشید که با کمک مقالات رایگان میتوانیم :

- اعتماد افراد را جلب کنیم.

-سرعت انجام اولین خرید را بالاتر ببریم.

-بازاریاب رایگان آنلاین و آفلاین استخدام کنیم.

-به عنوان مشاور ظاهر شویم.

ماست من ترش نیست

هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است، اگر واقعاً در زمینه ای متخصص باشیم، هر چقدر هم از افتخارات مان تعریف کنیم بازدیدکننده حرف ما را باور نمی کند اما کافی است یک وبلاگ، در موردمان پست بنویسد، اعتماد افراد جلب می شود، درست می گویم؟

پس حذف فرایند تولید محتوا از سایت مساوی با شکست کسب و کار خواهد بود.تولید محتوا صرفاً نوشتن مقاله نیست منظور از تولید محتوا، نوشتن مقاله نیست، می توانید کارهای خلاقانه تری انجام دهید، شاید کاربران تان به گوش دادن به یک صوت یا تماشا کردن یک ویدیو علاقه بیشتری داشته باشند، اما برای اکثر مدیران سایت ها، نوشتن مقاله ساده تر از ایستادن در مقابل دوربین یا ضبط صدا می باشد. قرار دادن اینفوگرافی، نظرسنجی و مصاحبه روشهایی هستند که می توانید برای تولید محتوا استفاده کنند.

✍ سید محمود غفاری

بلاگر صنعت آنلاین

بلاگر صنعت آنلاین

تيم صنعت آنلاين اميدوار است بتواند با خدمات خود گامي در جهت افزايش فروش انواع كسب و كارها(اعم از صنعتي،خدماتي و مشاغل خانگي)بردارد و كمكي هرچند كوچك در استفاده توليد كنندگان از فضاي پويا و روبه رشد بستر وب به آنها نمايد. ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

صنعت آنلاین | مجله تخصصی صنعتی و کسب و کار

صنــعت آنلاین